Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України
Звернення до Президента УСПП

  Асоціація промислового арматуробудування України
(АПАУ)


№ 29
“  11  ”      03              2010 р.

Президенту
Українського союзу
промисловців та підприємців
Кінаху А.К.

Щодо Закону України «Про закупівлю
товарів, робіт і послуг за державні кошти»

 

Шановний Анатолію Кириловичу!

     Асоціацію промислового арматуробудування України створено для сприяння розвитку промислового арматуробудування України і підвищення конкурентоспроможності продукції, представлення інтересів вітчизняних виробників арматури в органах державної влади, міжнародних організаціях та захисту їх прав.

     Від імені учасників Асоціації – основних підприємств-виробників трубопровідної арматури та нафтогазопромислового обладнання  звертаємось до Вас, шановний Анатолію Кириловичу, про наступне.
Продукція українських машинобудівних підприємств на сьогодні є неконкурентоспроможною з таких причин:

     - зависокі показники по складових собівартості продукції, а саме, по сировинній та технологічній базі, оскільки собівартість продукції конкурентів з країн СНД, зокрема Росії, значно менша у зв’язку з більш низькою ціною на природний газ, електроенергію та металопрокат;
     - велике податкове навантаження;
     - відсутність банківського кредитування;
     - дефіцит обігових коштів;
     - неурегульованість тендерних процедур.

     11.02.2010 р. Верховною Радою України був прийнятий у другому читанні Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 2263 (далі - Закон), який встановлює загальні правові та економічні засади закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. 

    Цей Закон прийнято в умовах світової фінансової кризи, за якої економіка України та вітчизняні товаровиробники, зокрема, машинобудівна галузь, перебувають під загрозою знищення.

     Передбачений Законом рівний доступ до закупівель українських та іноземних постачальників був введений в контексті вступу України до СОТ, але відтоді економічна ситуація в світі кардинально змінилася. Сьогодні рівний доступ насправді означає дискримінацію вітчизняних виробників, оскільки іноземні компанії активно стимулюються і субсидуються своїми урядами.

     Відтак, прийняттям  Закону № 2263, стаття 5,  фактично порушено вимогу про забезпечення соціальної спрямованості економіки – вітчизняні підприємства та люди, які на них працюють, державою залишені без підтримки в умовах фінансової кризи.

     Відповідно до статті 5 Господарського Кодексу України «Конституційні основи правопорядку у сфері господарювання» державне регулювання макроекономічних процесів в Україні зберігається поряд з ринковим саморегулюванням економічних відносин суб’єктів господарювання, виходячи з необхідності забезпечення правового господарського порядку та відповідальності держави перед людиною за свою діяльність.

     Верховною Радою України 11.02.2010 р. ці вимоги ст. 5 Господарського кодексу України порушені.
Проте в системі державного ладу України, закріпленому Конституцією України, як складову механізму «стримування та противаг» гілок державної влади передбачено інститут Президента України.

     За Конституцією України (частина 30, ст. 106) Президент має право вето щодо прийнятих Верховною Радою України законів (крім законів про внесення змін до Конституції України) з наступним поверненням їх на повторний розгляд Верховної Ради України.

     Ми готові надати свої пропозиції у відповідні Комітети Верховної Ради України та Уряду при формуванні нової редакції Закону.

     З метою захисту вітчизняних товаровиробників до моменту, коли українські виробники товарів, робіт, послуг реально зможуть конкурувати з іноземними компаніями на вітчизняному ринку,  процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти необхідно врегулювати відповідними рішеннями та постановами Уряду України.

    Виходячи зі стратегічних задач Українського союзу промисловців та підприємців щодо соціально-економічного розвитку України, вдосконалення правового поля та захисту інтересів малих та середніх підприємств, просимо Вас звернутися до Президента України В.Ф. Януковича  як до гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина з проханням накласти вето на Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 2263, який був прийнятий Верховною Радою України 11.02.2010 р., з наступним поверненням Закону на повторний розгляд.


Від імені та за дорученням 24 підприємств галузі,

З повагою та вдячністю за розуміння нашого звернення

Президент  АПАУ                                 І.В. Межебовський


Додатки

Звернення до Президента УСПП

Про спробу монополізації ринку енергетичної арматури

Лист № 187 від 21.05.2010

Лист № 53 від 21.06.2010

Лист № 1-0/4-1-1192 від 29.06.2010

Лист № 3308-26/107 от 25.06.2010

Звернення до Заступника Міністра МПП

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
HotLog