Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України
Звернення до Заступника Міністра МПП

 Асоціація промислового арматуробудування України
(АПАУ)


№ 61
“  05  ”      07              2010 р.

Міністерство промислової політики України
Заступнику Міністра
Біленькому С.Л.

Щодо імпортозаміщення арматури

Шановний  Сергію Леонідовичу!

     Імпорт в Україну трубопровідної арматури (ТПА) у докризові 2006-2008 р.р. перевищував її експорт майже вдвічі і складав у 2008 р. майже 262 млн.дол.США. Найбільші обсяги імпорту ТПА припадають на Німеччину (50,5 млн.дол.США), Китай (41,1), Росію (39,6), Італію, Францію, Чехію, Польщу, Данію, США.

     Серед широкої номенклатури імпортованої ТПА найбільший обсяг за вартістю належить арматурі з високими параметрами для енергетичної галузі. Таку арматуру за кордоном випускають підприємства-монополісти (наприклад, у Росії  - ВАТ «Чехівський завод енергетичного машинобудування»). Потреби енергетиків та їх незадоволення жорсткою ціновою політикою монополістів вимусила виробників арматури шукати альтернативні шляхи.

     З метою вирішення завдань, поставлених Державною програмою розвитку машинобудування на 2006-2012 роки, Мінпромполітики України на конкурсній основі було відібрано 3 організації для дослідно-конструкторських розробок у енергетичному арматуробудуванні – ТОВ «НВП «Центральний конструкторсько-технологічний інститут арматуробудування (ТОВ «НВП «ЦКТІА» концерну «СоюзЕнерго», м.Новомосковськ), ТОВ «Науково-дослідницький та інжиніринговий центр арматуробудування» (ТОВ «НДІЦА», м.Київ), ЗАТ «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування» (ЗАТ «КЦКБА»).
Результатами цих робіт стали розроблення і впровадження у виробництво у 2006-10 р.р. на базі ВАТ «Придніпровський ремонтно-механічний завод» концерну «СоюзЕнерго», ЗАТ «КЦКБА» цілої гами трубопровідної арматури високого тиску, що має найвищий попит на енергопідприємствах України – аналогів продукції ВАТ «ЧЗЕМ».

     Виготовлення арматури на цих підприємствах ведеться на власних виробничих потужностях. Ця продукція має сертифікати відповідності України, Росії, має дозвіл на застосування Федеральної служби з екологічного, технологічного і атомного надзору Росії та дозвіл «Проматомнагляду» Республіки Білорусь. Серед замовників вітчизняної енергетичної арматури - ВАТ «Енергія» (м.Обухів), Бурштинська ТЕС, АК «Дарницька ТЕЦ», Зуївська ТЕС, ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Київенерго» та інші. Підконтрольна експлуатація засвідчила якість виготовленої продукції, що підтверджується відгуками споживачів. Зауважень від споживачів на якість продукції немає.

     ТОВ «НВП «ЦКТІА» продовжує розробку та освоєння технології серійного виробництва фасонних виробів трубопроводів високого тиску для енергетичного обладнання ТЕС і ТЕЦ, спільно з ВАТ  «Придніпровський ремонтно-механічний завод» спеціально розроблений, встановлений на Ладижинській ТЕС  і сертифікований ДП «Вінницький ЕТЦ» єдиний в Україні стенд для проведення випробувань трубопровідної арматури на високі й надкритичні параметри, який не має аналогів у країнах СНД.

     Крім вищевказаних організацій, питаннями розробки та виробництва енергетичної арматури за власні кошти займалося ВАТ «Армапром» (м.Миргород) холдінгу «Промарматура» (м.Дніпропетровськ), де впроваджені сучасна виробнича база і металургійний комплекс з виплавки низковуглецевих корозійностійких сталей і сплавів методом газокисневого рафінування. Ця унікальна технологія дозволяє виробляти сталі карбамідного класу для атомної промисловості. Арматура, виготовлена з цих сталей, має щонайширший діапазон застосування і термін експлуатації, більший в 2,5-3 рази. Енергетичну арматуру виробництва ВАТ «Армапром» поставляють на експорт – її встановлено на ВАТ «Мосэнерго» (Росія); підприємство є базовим з виробництва енергетичної арматури російського ЗАТ «ЦКТИА» (м. Москва).

     Крім енергетичної арматури, достатня кількість українських підприємств, що входять  до Асоціації промислового арматуробудування України, виробляють широкий діапазон конкурентоспроможної арматури загальнопромислового призначення, як приклад:

     Луганський завод трубопровідної арматури «Спецавтоматика», відомий також як торгова марка «Маршал», завдяки впровадженню інноваційних технологій у виробництво конкурентноспроможних кульових кранів, став одним із ведучих виробників цієї продукції у країнах СНД. Продукція має широкий попит у Російській Федерації, Республіці Білорусь, Молдові, Казахстані, Литві, Латвії, Естонії.

     Не менш потужним виробником сталевих кульових кранів є ТОВ «Олбризсервіс» (м.Київ). Використовуючи сучасне програмне забезпечення конструкторсько-технологічних робіт, потужний ковальсько-пресовий цех, служби технічного контролю, випробувальну лабораторію, підприємство випускає продукцію, що користується широким попитом на теренах СНД.

     ВАТ «Конотопський арматурний завод» є монополістом по розробці та виробництву гирлового та фонтанного устаткування, що відповідає вимогам міжнародних стандартів у т.ч. Американського інституту нафти (АРІ).

     Сьогодні з боку замовників висуваються високі вимоги до ТПА, що вимагає від виробників впроваджувати нові технології, сучасне устаткування. Підприємства арматуробудівної галузі готові збільшити випуск конкурентоспроможної арматури, скоротивши майже вдвічі її імпорт.

     Важливими умовами для цього ми вважаємо:

     1. Переглянути регуляторні акти з метою створення сприятливого підприємницького та інвестиційного клімату та приведення їх до вимог європейського законодавства з урахуванням інтересів вітчизняних виробників.
    2. Звільнити від оподаткування частини прибутку, що спрямовуються на придбання технологій та обладнання;
    3. Щорічно в Законі України «Про Державний бюджет України» передбачати виділення коштів на впровадження енергозберігаючих технологій з визначенням пріоритетних напрямів.
    4. Передбачити пільгове державне кредитування на придбання сучасних технологій та обладнання за відсотком відповідним європейському рівню коштів.
    5. Забезпечити пільгове ввезення на територію України сучасних технологій та устаткування, що не випускається в Україні. 
    6. Впровадити державний ринковий нагляд за видачею ліцензій на виробництво та сертифікатів на продукцію з метою недопущення псевдовиробників, які декларують себе як національні, пропонуючи низькоякісну продукцію китайського виробництва.
    7. Удосконалити систему контролю якості продукції, що реалізується на внутрішньому ринку. Більш чітко і послідовно впроваджувати технічні, санітарні та інші споживчі стандарти, розширивши коло експертів для їх розробки з більш активним залученням національних асоціацій товаровиробників.


З повагою,

                                    Президент АПАУ                                    І.В. Межебовський


Додатки

Звернення до Президента УСПП

Про спробу монополізації ринку енергетичної арматури

Лист № 187 від 21.05.2010

Лист № 53 від 21.06.2010

Лист № 1-0/4-1-1192 від 29.06.2010

Лист № 3308-26/107 от 25.06.2010

Звернення до Заступника Міністра МПП

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
HotLog