Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України
Лист № 53 від 21.06.2010

 Асоціація промислового арматуробудування України
(АПАУ)


№ 53
“  21  ”      06              2010 р.


Щодо виробництва                                                        Міністерство промислової політики України
енергетичної арматури в Україні та                                 Міністерство палива та енергетики України
недобросовісної конкуренції на тендерних торгах            Міністерство економіки України
                                                                                   Держспоживстандарт України
                                                                                   Держатомрегулювання України
                                                                                   ДП «НАЕК «Енергоатом»

 

     Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України №29847/1/1-10 від 29.05.10 р.  та відповідного запиту Мінпромполітики (вих. №01/4-1-855 від 07.06.10 р.) Асоціація промислового арматуробудування України опрацювала лист ТОВ «СП «Стан-Комплект» щодо недобросовісної конкуренції та поведінки підприємств-учасників тендерних торгів на закупівлю арматури високого тиску та інформує про наступне.

     З радянських часів і до недавнього часу російське ВАТ «Чехівський завод енергетичного машинобудування» (ВАТ «ЧЗЕМ») було монополістом з виробництва трубопровідної арматури високих параметрів для енергетичної галузі усіх пострадянських країн. Потреби енергетиків та їх незадоволення жорсткою ціновою політикою монополіста вимусила виробників арматури шукати альтернативні шляхи.

      З метою вирішення завдань, поставлених Державною програмою розвитку машинобудування на 2006-2012 роки, Мінпромполітики України на конкурсній основі було відібрано 4 організації для дослідно-конструкторських розробок у енергетичному арматуробудуванні – ТОВ «НВП «Центральний конструкторсько-технологічний інститут арматуробудування (ТОВ «НВП «ЦКТІА» концерну «СоюзЕнерго», м.Новомосковськ), ТОВ «Науково-дослідницький та інжиніринговий центр арматуробудування» (ТОВ «НДІЦА», м.Київ), ЗАТ «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування» (ЗАТ «КЦКБА»).

      Результатами цих робіт стали розроблення і впровадження у виробництво у 2006-10 р.р. на базі ВАТ «Придніпровський ремонтно-механічний завод» концерну «СоюзЕнерго», ЗАТ «КЦКБА» цілої гами трубопровідної арматури високого тиску, що має найвищий попит на енергопідприємствах України – аналогів продукції ВАТ «ЧЗЕМ».

      Виготовлення арматури на цих підприємствах ведеться на власних виробничих потужностях. Ця продукція має сертифікати відповідності України, Росії, має дозвіл на застосування Федеральної служби з екологічного, технологічного і атомного надзору Росії та дозвіл «Проматомнадзору» Республіки Білорусь. Серед замовників вітчизняної енергетичної арматури - ВАТ «Енергія» (м.Обухів), Бурштинська ТЕС, АК «Дарницька ТЕЦ», Зуївська ТЕС, ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Київенерго» та інші. Підконтрольна експлуатація засвідчила якість виготовленої продукції, що підтверджується відгуками споживачів. Зауважень від споживачів на якість продукції немає.

      ТОВ «НВП «ЦКТІА» продовжує розробку та освоєння технології серійного виробництва фасонних виробів трубопроводів високого тиску для енергетичного обладнання ТЕС і ТЕЦ, спільно з ВАТ  «Придніпровський ремонтно-механічний завод» спеціально розроблений, встановлений на Ладижинській ТЕС  і сертифікований ДП «Вінницький ЕТЦ» єдиний в Україні стенд для проведення випробувань трубопровідної арматури на високі й надкритичні параметри, який не має аналогів у країнах СНД.
 
     Крім вищевказаних організацій, питаннями розробки та виробництва енергетичної арматури за власні кошти займалося ВАТ «Армапром» (м.Миргород) холдінгу «Промарматура» (м.Дніпропетровськ), де впроваджені сучасна виробнича база і металургійний комплекс з виплавки низковуглецевих корозійностійких сталей і сплавів методом газокисневого рафінування. Ця унікальна технологія дозволяє виробляти сталі карбамідного класу для атомної промисловості. Арматура, виготовлена з цих сталей, має щонайширший діапазон застосування і термін експлуатації, більший в 2,5-3 рази. Енергетичну арматуру виробництва ВАТ «Армапром» поставляють на експорт – її встановлено на ВАТ «Мосэнерго» (Росія); підприємство є базовим з виробництва енергетичної арматури російського ЗАТ «ЦКТИА» (м. Москва).

      Таким чином, є всі підстави стверджувати,  що в Україні створено власне конкурентоспроможне виробництво енергетичної арматури повного циклу.

     Зважаючи на вищенаведене, можна зробити висновок, що ТОВ «Стан-Комплект» спирається на застарілу інформацію щодо ситуації на ринку теплоенергетичної арматури, або ж за допомогою державних структур хоче ycунути конкурентів та стати монополістом на цьому ринку. Підтвердженням цього є факт введення в оману КМУ стосовно монопольного представництва в Україні ВАТ «ЧЗЕМ» - на наш запит від російського виробника (ВАТ «ЧЗЕМ») отримані дані стосовно 2 сертифікатів, наданих підприємством офіційним дилерам в Україні, якими є ТОВ «СпецБудІндустрія» (м. Харків) та ТОВ «СП «Стан-Комплект» (м. Київ).

     Прошу Вас при проведенні тендерних процедур прийняти до уваги  зміст цього листа стосовно можливостей українських підприємств-виробників енергетичної арматури.

 

Президент  АПАУ                                 І.В. Межебовський


Додатки

Звернення до Президента УСПП

Про спробу монополізації ринку енергетичної арматури

Лист № 187 від 21.05.2010

Лист № 53 від 21.06.2010

Лист № 1-0/4-1-1192 від 29.06.2010

Лист № 3308-26/107 от 25.06.2010

Звернення до Заступника Міністра МПП

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
HotLog