Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України
Лист № 1-0/4-1-1192 від 29.06.2010

 

МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНПРОМПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

№  ___1-0/4-1-1192__
від _____29.06____2010

 Генеральному директору
ТОВ  СП «Стан - Комплект»
Грабку І. А.

Щодо тендерів на закупівлю арматури

Шановний Ігоре Анатолійовичу!

     Міністерство промислової політики України на доручення Кабінету Міністрів України від 29.05.2010 №29847/1/1-10 в межах наданих  повноважень опрацювало листа ТОВ СП «Стан - Комплект»  від 21.05.2010 №187 та повідомляє.

     Пунктом 6 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 №921 передбачено, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються,  не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх представників, дилерів, дистриб'юторів.

     Також відповідно до абзацу третього пункту 24-1 зазначеного Положення, для здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг у нерезидента, замовник повинен отримати висновок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері, про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України.

      Стосовно виробництва в Україні запірної арматури високого тиску для АЕС і ТЕС, то ця ніша до певного часу не була заповнена вітчизняним виробником. Тому ВАТ «Чеховський завод енергетичного машинобудування» (ВАТ «ЧЗЕМ», РФ) довгий час займало монопольне становище з виробництва трубопровідної арматури високих параметрів для енергетичної галузі на пострадянському просторі.

     З метою забезпечення потреб вітчизняної енергетики та на виконання завдань Державної програми розвитку машинобудування на 2006-2012 роки, провідними підприємствами арматуробудування були проведені відповідні роботи. За результатами яких вітчизняний ринок поповнився розширеним номенклатурним рядом нової, високоефективної, імпортозамінної та конкурентоспроможної теплоенергетичної арматури високого тиску. Продукція має сертифікати відповідності та ліцензії України та Росії, а також дозволи на застосування Федеральної служби з екологічного, технологічного і атомного надзору РФ та дозвіл «Проматомнагляду» Республіки Білорусь.

     Підприємства – виробники арматурної продукції мають власні виробничі потужності, науково-технічну базу, стенди для випробування нових розробок та високотехнологічне обладнання. Серед таких підприємств є: ЗАТ «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування» (ЗАТ «КЦКБА»  м. Київ), ТОВ «НВП «Центральний конструкторсько-технологічний інститут арматуробудування (ТОВ «НВП «ЦКТІА» м.Новомосковськ), ТОВ «Науково-дослідницький та інжиніринговий центр арматуробудування» (ТОВ «НДІЦА», м.Київ).

     Зимовниками та споживачами вітчизняної енергетичної арматури - ВАТ «Енергія» (м.Обухів), Бурштинська ТЕС, АК «Дарницька ТЕЦ», Зуївська ТЕС, ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Київенерго» та інші.

     На сьогоднішній день ВАТ  «Придніпровський ремонтно-механічний завод» (ВАТ «ПРМЗ», м.Дніпропетровськ) та ТОВ «НВП «ЦКТІА» продовжують роботи над розробкою та освоєнням технології серійного виробництва фасонних виробів трубопроводів високого тиску для енергетичного обладнання ТЕС і ТЕЦ. А також ВАТ «Армапром» (м.Миргород) розроблено та впроваджено сучасну виробничу базу та металургійний комплекс з виплавки низьковуглецевих корозійностійких сталей і сплавів методом газокисневого рафінування. Така унікальна технологія дозволяє виробляти сталі карбамідного класу для атомної промисловості. Арматура, виготовлена з цих сталей, має щонайширший діапазон застосування і термін експлуатації в 2,5-3 рази більший. Дана продукція на сьогодні є експортоорієнтована та  представлена на ВАТ «Мосенерго» (РФ).

     Враховуючи викладене, вважаємо, що питання проведення торгів законодавчо врегульовано і визначено конкурентоспроможне середовище та рівні умови для всіх учасників торгів. А також є підстави стверджувати, що в Україні створено власне конкурентоздатне виробництво енергетичної арматури.

 

Заступник Міністра                        В.  О. Немілостівий


Додатки

Звернення до Президента УСПП

Про спробу монополізації ринку енергетичної арматури

Лист № 187 від 21.05.2010

Лист № 53 від 21.06.2010

Лист № 1-0/4-1-1192 від 29.06.2010

Лист № 3308-26/107 от 25.06.2010

Звернення до Заступника Міністра МПП

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
HotLog