Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України
Тимчасове ввезення товарів - без перешкод

 ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ БЕЗ ПЕРЕШКОД

     1 березня 2008 року в Україні почав діяти Порядок митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон з використанням карнетiв (книжок) А.Т.А. Гарантуючою організацією, що видає їх в Україні, за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.12.2004 р. № 988-р визначено Торгово-промислову палату України. Наш співрозмовник – заступник начальника управління організації участі спеціалістів у закордонних виставках та оформлення тимчасового ввезення товарів ТПП України О. В. ЖИТНИК.
 – Олексію Володимировичу, нагадайте, будь ласка, нашим читачам, історію виникнення цього питання.

– Слід зазначити, що першу Митну конвенцію про карнети А.Т.А., якою встановлено порядок тимчасового ввезення та вивезення товарів за наявності уніфікованого міжнародного митного сертифікату – карнета (книжки) А.Т.А. без сплати мита і застави було прийнято ще в грудні 1961 року в Брюсселі. У 1990 році Стамбульська конвенція врахувала майже 30-річний досвід роботи з тимчасового ввезення-вивезення товарів із використанням карнетів А.Т.А. Верховна Рада України ратифікувала цю Конвенцію Законом від 24 березня 2004 року № 1661-IV «Про приєднання України до Конвенції про тимчасове ввезення». Відповідно до її положень у кожній країні має бути тільки одна гарантуюча організація, яка видає карнети А.Т.А. В усіх державах, які входять до міжнародної гарантійної мережі, підпорядкованої Всесвітній раді з питань карнетів А.Т.А., така робота здійснюється переважно національними торгово-промисловими палатами або організаціями, які виконують аналогічні функції. Саме вони у разі порушення режиму тимчасового ввезення товарів власниками карнета зобов’язані відшкодувати збитки митним органам країни тимчасового ввезення. Максимальний термін дії карнета А.Т.А. – до одного року.
     Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 р. № 1654 «Про затвердження Порядку видачі книжок (карнетів) А.Т.А.» Держмитслужба України за нашою участю відповідно до Митного кодексу Європейського співтовариства розробила Порядок митного оформлення товарiв, що переміщуються через митний кордон з використанням книжок (карнетiв) А.Т.А.

– Що слід очікувати від його введення в дію?

– Є кілька переваг при впровадженні цього Порядку. По-перше, спрощення умов для участі вітчизняних бізнесменів і підприємств-виробників у міжнародних виставках і, як наслідок, – подальший розвиток виставкової діяльності в Україні та вихід вітчизняних товарів на світові ринки. Проте, слід зазначити, що карнети А.Т.А. видаються не лише на виставкове обладнання, але й, скажімо, на професійне устаткування, спортивне знаряддя тощо. І, насамкінець, спрощення і прискорення процедур під час митного оформлення товарів, що переміщуватимуться через митний кордон із використанням книжок (карнетів) А.Т.А., та митного контролю.

– Отже, Держмитслужба виконала покладені на неї завдання. Чи готова ТПП України до видачі книжок (карнетів) А.Т.А.? На чий досвід в організації вирішення цього питання покладалися?

– Так, Торгово-промислова палата України готова видавати карнети А.Т.А. При розробці концепції їх видачі ми мали змогу ознайомитись із досвідом багатьох зарубіжних партнерів, зокрема, з Чеської Республіки, Великобританії, Естонії, Австрії, Німеччини та Росії. З метою спрощення процедури отримання карнета, а також враховуючи, що на початковому етапі впровадження системи в нашій державі їх видаватиме тільки ТПП України, а з часом, можливо, і регіональні палати, було вирішено заповнювати заяву на отримання карнета в режимі он-лайн. З цією метою розроблено відповідне програмне забезпечення. Замовнику залишається лише внести усі необхідні дані до заяви і надіслати її на електронну адресу ТПП. Надалі всі питання вирішуються з замовником із використанням електронної пошти.
     Крім того, ТПП України надала сприяння Держмитслужбі Україні у проведенні низки кущових семінарів у Хмельницькому, Іллічівську, Дніпропетровську та Києві, у яких взяли участь співробітники ТПП України, член Президії Всесвітньої ради з питань карнетів А.Т.А. Антонін Кернер із Економічної палати Чеської Республіки та Володимир Загрядський із Торгово-промислової палати Російської Федерації. Більше 200 працівників регіональних митниць, які безпосередньо матимуть справу з карнетами А.Т.А., ознайомились із практичною роботою в системі карнетів А.Т.А. митних органів інших країн.

– Скільки часу може займати процедура одержання карнета? Чи забагато документів потрібно буде надати вітчизняним товаровиробникам, аби отримати його?

– Сама процедура видачі карнетів А.Т.А. для замовника не є досить складною, але тривалість часу, за який можливо їх оформити, залежить від низки факторів. Перш за все, мається на увазі «повнота» інформації, поданої у заявці, оскільки через її брак заявник змушений буде доповнювати і доопрацювати дані. По-друге, слід враховувати, яка кількість товарів буде вивозитися. Ми вважаємо, що максимально термін становитиме до 10 днів.
     Стосовно документів, які необхідно подати до ТПП України. Це – ксерокопія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб), ксерокопія документу, згідно з яким планується вивезення товару (наприклад, контракт на участь у виставці, спортивних змаганнях тощо). Також необхідно буде роздрукувати на бланку організації гарантійний лист, заяву на отримання карнета А.Т.А. та додаток 1 до неї (перелік товарів). Завірені підписом керівника і печаткою організації вони подаються до ТПП України у день, коли потрібно буде отримувати виготовлений у палаті карнет А.Т.А.

– Звичайно, уникнути всіх проблем при переході на роботу по-новому одразу не вдасться. Де можна буде отримати необхідну консультацію, пораду?

– Усю необхідну інформацію щодо процедури отримання карнета А.Т.А., перелік і зразки документів, які повинен подавати замовник, можна знайти на сайті ТПП України: http://www.ucci.org.ua/ata/ua або подзвонивши за телефоном: (044) 279-23-43.

Журнал ТПП України "Діловий вісник" № 03(166)2008


Інші новини

УВАГА!!! У нас змінилася поштова адреса!

Мінекономіки України щодо застосування стандартів СОУ АПАУ

Про Раду підприємців

Пропонуємо КАТАЛОГ-ДОВІДНИК по ТПА видання Московського ЦКБА

Тимчасове ввезення товарів - без перешкод

Міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

"Ми будуємо сталепрокатний завод майбутнього!" Президент ТОВ "Євро Фінанс ЛТД"

28 березня 2007 року в м.Кьольце (Польща) був підписаний трьохсторонній меморандум про взаємовідносини між асоціаціями.

При Кабінеті Міністрів України створено Раду Національних Асоціацій товаровиробників

Затверджена нова редакція Статуту АПАУ

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
HotLog