Русский English АПАУ лого
Асоціація промислового арматуробудування України










"Ми будуємо сталепрокатний завод майбутнього!" Президент ТОВ "Євро Фінанс ЛТД"

 

Президент товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Фінанс ЛТД.»
АЛІ МОХАММАД ХАНІ ОМРАН:

«МИ БУДУЄМО СТАЛЕПРОКАТНИЙ ЗАВОД МАЙБУТНЬОГО!»


     Попри поширене в суспільстві уявлення про металургію як одну з серйозних загроз для довкілля, ця галузь промисловості може бути цілковито безпечною в екологічному плані. Таким є переконання металургів нового покоління, до яких належать і фахівці компанії «Євро Фінанс ЛТД.». Нині вона контролює шосту частину українського ринку втормету, на якому чимало великих брухтопереробних підприємств щороку заготовляють понад півтора мільйона тонн чорного металобрухту.

      Наступним етапом у розвитку компанії має стати освоєння сталепрокатного виробництва. «Євро Фінанс ЛТД.» має намір інвестувати понад 600 млн. доларів у спорудження власного сталепрокатного заводу. Маючи таку солідну базу сировини, ми мусимо подбати про подальшу її переробку. Це дозволить досягти максимальної прибутковості виробництва. З іншого боку, компанія не матиме клопоту зі збутом чорного брухту: на українському ринку вторинного металу стає затісно, а от потреба в якісному сталевому прокаті навпаки зростає.

      У той же час в українській металургії постала проблема оновлення виробничих потужностей. На великих і середніх металургійних підприємствах обладнання здебільшого застаріле у моральному та фізичному плані. Те ж саме можна казати про технології виробництва: вони вже не відповідають вимогам ані до якості продукції, ані, тим більше, до показників екологічної безпеки.

      Перевага обраної нами форми виробництва, а саме – електродугового способу виготовлення сталі – полягає у високій якості готової продукції. Тож незабаром вітчизняний ринок (а згодом і світовий) збагатиться конкурентоспроможною продукцією, що відповідатиме вимогам міжнародних стандартів. Електросталь, яку ми маємо намір виробляти, по праву зможе претендувати на дорогі та престижні металоринки всього світу. Міні-завод, який ми збудуємо, буде оснащено новітнім устаткуванням, що не має аналогів в Україні, а деяке обладнання є унікальним і для світової металургії. Потенційні постачальники виробничих ліній добиралися на тендерній основі. Це дало змогу виявити найкращі пропозиції, вибрати обладнання та технології, що мають ефективні природоохоронні рішення. Приміром, до такого устаткування належить дугова сталеливарна піч «ULTIMATE». Завдяки потужним фільтрам-газоочищувачам пил і продукти згоряння не потрапляють до атмосфери. Новітні очисні споруди дозволяють звести до мінімуму вплив на навколишнє середовище, адже обладнані системами захисту від загоряння та перегріву, у кілька етапів здійснюють шумопоглинання, вентилювання, димовідведення, примусове охолодження тощо. Затриманий фільтрами пил окомковується та повертається у переробку.

     Головною ж перевагою електродугового методу виробництва сталі є його безпечність для навколишнього середовища. Ми маємо компетентне наукове обґрунтування цього твердження і на його підставі вже отримали всі потрібні дозволи від екологічних служб. Згідно з висновками харківських експертів із державного науково-дослідного проектного інституту «Діпросталь», де розроблялась техніко-екологічна документація для майбутнього заводу, його вплив на довкілля оцінено як «слабкий, який дорівнює нулю».

     Місцем спорудження міні-заводу обрано місто Біла Церква. Таке розташування вигідне з багатьох причин, серед яких: наявність розвинутої транспортної мережі, доступ до джерел електроенергії, близькість усіх основних ринків сировини та збуту, в тому числі київського, невичерпні кадрові ресурси, розвинута соціальна інфраструктура.

     Щодо соціального ефекту, то він, без перебільшення, може мати справді колосальні наслідки для Білої Церкви та Київського регіону в цілому. За попередніми розрахунками, запуск міні-мілу дозволить створити близько 5 тис. нових робочих місць – на основному та сумісному виробництвах. Насамперед, буде задіяно мешканців Білої Церкви, серед яких нині безліч висококваліфікованих фахівців залишаються безробітними.

      Крім того, належний розвиток отримають суміжні галузі, які обслуговуватимуть завод. Пожвавиться робота вже наявних підприємств, відкриватимуться й нові. У більш віддаленій перспективі поява металургійного виробництва може стимулювати розвиток підприємств будівельної, транспортної, енергетичної та інших галузей.

     Виходячи з проектної потужності майбутнього сталепрокатного заводу, а це – 1,7 мільйона тонн сталевого прокату на рік, можна розрахувати річний обсяг реалізованої продукції. За деякими оцінками, він перевищуватиме 3,8 млрд. грн. – це більше третини реалізованої промислової продукції по всій Київській області, або 260% від показників по місту Біла Церква!

     Щороку до місцевого бюджету надходитиме понад 23 млн. грн., а державна скарбниця збагачуватиметься майже на 400 млн. грн. Внаслідок поліпшення інвестиційного клімату збільшаться обороти місцевих підприємств і новостворених, а це забезпечить додаткові надходження до міського та державного бюджетів. Не слід забувати також, що зароблені працівниками заводу та суміжних фірм гроші у вигляді заробітної плати – близько 130 млн. грн. щороку – пожвавлять сферу торгівлі та послуг. Це дасть змогу поліпшити й економічні показники комунальних підприємств.

     Більше того, наші плани відповідають стратегічним інтересам держави в цілому, тому рішення з будівництва заводу було схвалено Кабінетом Міністрів України та Секретаріатом Президента України. Запровадження такого виробництва передбачене Національною програмою розвитку гірничо-металургійного комплексу України. Зокрема, йдеться про потребу збільшення цього сегмента металургії принаймні вп’ятеро до 2010 року.

     Настав час, коли виробництво сталі має вийти на новий рівень. Сучасний електродуговий спосіб виготовлення сталі з металобрухту не можна порівнювати з такими застарілими засобами виробництва, як агломераційний, доменний чи мартенівський. Адже це – технологія майбутнього. Ми збудуємо сталепрокатний завод нового покоління, який продемонструє на практиці, що металургія може бути не тільки економічно вигідною, а й екологічно безпечною. І це – найголовніше, адже зрештою важливішим за будь-які надприбутки є те, що ми залишимо нашим нащадкам, чи зможемо зберегти для них наш спільний дім – нашу Батьківщину – неньку Україну.

Журнал ТПП України "Діловий вісник" № 03(166)2008


Інші новини

Пропонуємо КАТАЛОГ-ДОВІДНИК по ТПА видання Московського ЦКБА

Тимчасове ввезення товарів - без перешкод

Міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.

"Ми будуємо сталепрокатний завод майбутнього!" Президент ТОВ "Євро Фінанс ЛТД"

28 березня 2007 року в м.Кьольце (Польща) був підписаний трьохсторонній меморандум про взаємовідносини між асоціаціями.

При Кабінеті Міністрів України створено Раду Національних Асоціацій товаровиробників

Затверджена нова редакція Статуту АПАУ

 

Украинский портАл Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 

© 2003 Copyright . All rights reserved UAVI. Разработка сайта - CodEX World Studio